• BIST 10792.53
  • Altın 2415.055
  • Dolar 32.2003
  • Euro 34.8307
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 13 °C

VÜCUDUNUZDAKİ 16 NOKTAYA BAKARAK SAĞLIĞINIZ HAKKINDAKİ GERÇEKLERİ ÖĞRENİN!

VÜCUDUNUZDAKİ 16 NOKTAYA BAKARAK SAĞLIĞINIZ HAKKINDAKİ GERÇEKLERİ ÖĞRENİN!
SAĞLIĞINIZ HAKKINDAKİ GERÇEKLERİ ÖĞRENİN!

Y-apılan araştırma, vücudumuzun bize h-ayatımızı kurtaracak tam 16 ipucu verdiğini ortaya koydu. Vücudunuzdaki 16 noktaya bakarak s-ağlığınız h-akkındaki gerçekleri öğrenebilirsiniz. Londra’daki Kine College H-astanesi Y-aşlanma Bilimi Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma,

1-20190110232539.jpg

vücudumuzun bize h-ayatımızı k-urtaracak tam 16 ipucu verdiğini ortaya koydu. Prof. Dr. Robert Bale, “Sadece parmaklarınızın uzunluğu bile sizin s-ağlığınız hakkında kayda değer bilgi sahibi olmamızı sağlıyor aslında. Siz de vücudunuzla ilgili önemli detaylara; d-ikkat ederek sağlığınızı koruyabilirsiniz” diyor…Tırnaktan gözlere, doğum kilosundan avuç içine kadar vücuttaki her şey birer gösterge. O halde bir test yaparak ne kadar s-ağlıklı olduğumuzu anlamak mümkün. Test edin, kendi check-up’ınızı kendiniz yapın… İşte vücudunuzun size verdiği 16 ipucu… Tırnaktan gözlere, doğum kilosundan avuç içine kadar vücuttaki her şey birer gösterge.

2-20190110232539.jpg

O halde bir test yaparak ne kadar sağlıklı olduğumuzu anlamak mümkün. Test edin, kendi check-up’ınızı kendiniz yapın… İşte vücudunuzun size verdiği 16 ipucu… 1. TIRNAKLAR : Tırnaklarınıza d-ikkatle bakın. Eğer hafif mavilik yâda; m-orluk görürseniz bu bir kalp h-astalığıyla karşı karşıya olduğunuz anlamına gelebilir. Tırnaklarınızın a-şırı kalın olması ya da üstlerinde tümsekler olması da nefes alma hatta akciğer sorunlarıyla karşı karşıya olduğunuzu gösterebilir. 2. NEFESİNİZİ SAYIN : Eğer dakikada 15 kez ve daha altında nefes alıp veriyorsanız sağlıklı ciğerlere sahipsiniz demek… Eğer 25 kez nefes alıp veriyorsanız o zaman sağlığınıza d-ikkat etmelisiniz.

3-787.jpg

3. GÖZLER : Aynada gözlerinizden birine bakin. İris’in etrafında beyaz bir daire varsa kolesterol seviyeniz yüksek anlamına geliyor. Bu ayni şekilde yaklaşan kalp s-orunlarının da en büyük h-abercisi. 4. AVUÇ İÇİNİZE BAKIN : Avuç içlerinize d-ikkatle bakin. Eğer kırmızı ve lekelilerse karaciğerinizde s-orun var demek. 5. HAFIZA KONTROLÜ : Bir tepsinin üstüne rastgele 10 eşya koyun. Tepsiye sadece 10 saniye bakin. Kaç tanesini hatırlayabildiniz? İyi bir hafızanızın olması Alzheimer’le karsılaşma r-iskinizin daha az olacağı anlamına geliyor. 6. KAS KONTROLÜ : Sırt üstü yatın. Bacaklarınız dümdüz olsun. Bir bacağınızı havaya kaldırın. Bir kişinin ayağınıza b-astırmasını isteyin. Eğer bacağınız yere düşüyorsa, kaslarınız da bir zayıflık olduğu anlamına geliyor.

4-474.jpg

7.DIŞ GÖRÜNÜŞ : Gözünüzün hemen altında elmacık kemiğiniz üzerine bir cetvel yerleştirin. Sonra cetvelin üstüne bir kredi kartı yerleştirin kartı en rahat okuduğunuz uzaklığı ölçün. Ne kadar yakına gelirse gelsin kartı rahat okuyabiliyorsanız göz sağlığınızın iyi olduğu anlamına geliyor. 8. TİROİT MİSİNİZ? Kollarınızı yere paralel olarak tam karşınızda birşeye uzanıyormuş gibi uzatın. Ellerinize d-ikkat edin. Eğer elleriniz bu p-ozisyonda titriyorsa o zaman tiroit olma r-iskiniz çok. 9. DÜZ YÜRÜMEK : Yere bir metre uzunluğunda bir çizgi çizin. Üzerinde rahat yürüyebiliyorsanız, vücudunuzun koordinasyonu iyi işliyor demektir. 10. DOĞUM KİLONUZ? Annenize kaç kilo doğduğunuzu sorun. 3 kilonun altında doğmuşsanız kalp s-orunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

1-20190110232539.jpg

11.BELİNİZ KALIN MI? Vücut sekliniz elmaya benziyorsa, yani yağlarınız belinizin çevresinde toplanıyorsa, kalp s-orunu y-asama r-iskiniz daha fazla. 12. TUVALET SIKLIĞI? Her 3 saatte bir tuvalete birden çok gitme ihtiyacı mı hissediyorsunuz? Diyabetin en erken alarmlarından biri sık tuvalete gitmektir. 13. NABIZ KONTROLÜ : Nabzınız ne kadar yavaş atıyorsa o kadar uzun yasayacaksınız demektir. Yani nabzınız 70’in altındaysa sağlıklısınız anlamına geliyor. 14. DİŞLERİNİZİ FIRÇALAYIN : Eğer dişleriniz kanıyorsa, kalbiniz t-ehlikede demektir. 15. PARMAK UZUNLUĞU :İşaret ve yüzük parmakları ayni uzunlukta olan kişilerin kalp k-rizi geçirme r-iski daha fazla. 16. AYAK BİLEKLERİ Baş parmağınızla ayak bileğinizin arka kısmına bastırın. Eğer b-astırdığınız noktada çok fazla çukurluk oluşuyorsa, o zaman kalp, akciğer, böbrek s-orunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu haber toplam 4496 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Şiir Dostları | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.