• BIST 10677.49
  • Altın 2431.984
  • Dolar 32.1785
  • Euro 35.0167
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 18 °C

Maddi Sıkıntıdan Kurtulmak İçin okunacak Dualar

Maddi Sıkıntıdan Kurtulmak İçin okunacak Dualar
Maddi Sıkıntıdan Kurtulmak İçin okunacak Dualar

Maddi Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua (Yâ Allah-Ür-Rakîb-Ül-Hafîz-Ü-Rahîm. Yâ Allah-Ül-Hayy-Ül-Halîm-Ül’azîm-Ür-Raûf-Ül-Kerîm. Yâ Allah-Ül-Hayy-Ül-Kayyüm-Ül-Kâimü Alâ Külli Nefsin Bimâ Kesebet, Hul Beynî Ve Beyne Adüvvî!)(22) (Lâ Ilâhe Illallâhül’azîm-Ül-Halîm Lâ Il.Âhe Illallâhü Rabbül-Arş-I Yâ Allah Ür-Rakîb-Ül-Hafîz-Ü-Rahîm. Yâ Allah-Ül-Hayy-Ül-Halîm-Ül’azîm-Ür-Raûf-Ül-Kerîm. Yâ Allah-Ül-Hayy-Ül-Kayyüm-Ül-Kâimü Alâ Külli Nefsin Bimâ Kesebet, Hul Beynî8 Ve Beyne Adüvvî!)(22) (Lâ Ilâhe Illallâhül’azîm-Ül-Halîm Lâ Ilâhe Illallâhü Rabbül-Arş-Il’azîm Lâ Ilâhe Illallahü Rabbüs-Semâvâti Ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-Il-Kerîm.)

1-772.jpg

(23) Hadis-I Şeriflerde Buyuruldu Ki: “İstiğfara Devam Eden, Her Sıkıntıdan, Her Dertten Kurtulur, Ummadığı Yerden Rızıklanır” “Lâ Ilâhe Illallah Demek 99 Belâyı Defeder, En Aşağısı Sıkıntıdır.” “La Havle Ve La Kuvvete Illa Billah Okumak, 99 Derde Devadır. Bunların En Hafifi Sıkıntıdır” “Sıkıntıya Düşen Veya Borçlanan, Bin Kere “La Havle Ve La Kuvvete Illa Billahil Aliyyil Azim” Derse, Allahü Teâlâ Işini Kolaylaştırır.” “Sıkıntılı Iken “Hasbünallah Ve Ni’mel-Vekîl” Deyiniz!” “Sabah-Akşam İhlas Ve Muavvizeteyni [Iki Kuleuzüyü] Üçer Defa Oku! Bunlar, Bütün Belâları, Afetleri, Sıkıntıları Ve Istemediğin Şeyleri Giderir.” “Bir Kimse, Sıkıntılı Zamanında On Defa,Hasbiyallahü Lâ Ilâhe Illâ Hüve Aleyhi Tevekkeltü Ve Hüve Rabbül Arşil Azîm’i Okursa, Allahü Teâlâ Üzüntüsünü Giderir.” İmam-I Rabbanî Hazretleri, Her Türlü Zararlarından Kurtulmak Için Her Gün 500 Defa La Havle Vela Kuvvete Illa Billah Okur, Okumaya Başlarken Ve Okuduktan Sonra Yüz Defa Salevat-I Şerife Getirirdi. Sıkıntı duaları ve Allahu Teala sayesinde; sıkıntılı anlarda iç huzuru bulabilir, dara düştüğünüzde çıkış noktası görebilir, ferahlığa kavuşabilirsiniz. Maddi sıkıntıdan, korkulardan ve vesveselerden de kurtaran en etkili sıkıntı dualarını sizlerle paylaşıyoruz; Sıkıntı Duası Sıkıntıdan Derten Kurtulmak Için Okunacak Dualar İNŞİRAH SURESI Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim Elem neşrah leke sadrek Ve vada’na ‘anke vizreke Elleziy enkada zahreke

2-660.jpg

Ve refa’na leke zikreke Feinne me’al’usri yüsren İnne me’al’usri yüsren Feiza ferağte fensab Ve ila rabbike ferğab İnşirah Suresi’nin Türkçe Meali Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. Senin için bağrını açmadık mı? İndirmedik mi senden o yükünü? O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü? Senin şanını yüceltmedik mi? Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var. Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var! O halde boş kaldığında yine kalk yorul! Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O’na doğrul!

Bu haber toplam 3460 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Şiir Dostları | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.