• BIST 4.930,18
  • Altın 1132.379
  • Dolar 18.8261
  • Euro 20.2137
  • İstanbul 3 °C
  • Ankara -1 °C

Sekine duası 19 ayetin büyük mucizesi

Sekine duası 19 ayetin büyük mucizesi
Sekine duası 19 ayetin büyük mucizesi

Sekine duası ve muazzam tesirleri hakkında ayrıntılı bilgiler Sekine duası en tesirli dilek ve hacet dualarından biridir. Bu dua büyük alimlerin en fazla üzerinde durup insanlara okumayı tavsiye ettikleri niyazlardan biridir. Sekine duasını okuyup dilekleri gerçekleşen müminlere ait sayısız olay anlatılmaktadır.

1-20181226235152.jpg

Zira bu dua hem lafız yönüyle hem de mana yönüyle kutsi dualar kategorisindedir. Kuran-ı Kerim’in 19 farklı ayetine ve Allah’ın 6 esmasına dayanan bu muazzam dua mutlaka her fert tarafından okunmalı ve yeni nesillere öğretilmelidir. Sekine duasının muazzam faziletleri Sekine duası muazzam tesirleri olan bir dua olup şu hususlarda hayırlara vesile olmaktadır: Bu duayı okuyan kişilerin hem özel hayatlarında hem de iş hayatında dilekleri gerçekleşir. Sekine duası kişiyi her türlü ruhsal sıkıntıdan ve vesveseden kurtarır. Bu duanın okunduğu evlerde münakaşa olmaz ve her manada evin bereketi artar. Sekine duası tövbe duası hükmüyle de okunabilir. Sekine duasını devamını okumak unutkanlığı giderir ve zekayı güçlendirir. Kişinin düşmanlarına karşı güçlü olmasını sağlar. Bu dua, saadet kapılarının açılmasına vesile olur ve helal dairesi içinde olmak koşuluyla her türlü isteğin gerçekleşmesini sağlar. Bu duayı okumayı alışkanlık haline getirenler inşallah günahtan uzak duracaklardır. Sekine duası etkili bir rızık ve bereket duasıdır. Duayı okuyan müminler inşallah yoksulluk ile sınanmayacaklardır.

2-926.jpg

Sekine duasının burada ifade edilenler dışında daha pek çok büyük faziletinin bulunduğu da sahih kaynaklarda geçmektedir. Sekine duasının en makbul kabul edildiği zamanlar Büyük alimler sekine duası için iki makbul vakit beyan etmişlerdir: Her gece yatsı namazı sonraları Sabah namazı ile gün doğumu arasındaki vakitler Bu iki zaman dilimi haricinde cuma günleri, bayram sabahları, kandil geceleri ve arife günleri de sekine duası için makbul zamanlar kabul edilmektedir. Ancak İslam tarihi boyunca bu duanın daha çok yatsı namazı sonraları okunduğunu da ifade etmek gerekir. Sekine duası kaç gün boyunca okunmalıdır? Sekine duası sadece 1 gün dahi okunursa inşallah çok büyük tesir gösterecektir. Ancak kadim dua kitaplarında sekine duasının dilek duası hükmünde (her türlü özel mesele için) okunması halinde 3 gün üst üste niyaz edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

3-677.jpg

Bereket duası olarak okunursa duaya 7 gün devam edilmelidir. Sekine duasının sözleri Sekine duasında kişi önce besmele çeker. Ardından sırasıyla şu zikirleri belirtilen sayıda okur: 7 kere istiğfar edilir. 7 kere Peygamber efendimize salavat getirilir. 10 kere Allahu Ekber denir. Bu lafızlar duanın giriş bölümüdür. Asıl dua metninde ise 19 ayet vardır. Ancak her ayetten önce besmele ve 6 adet esma tekrar eder. Buna göre sekine duasının tam sözleri şöyle olacaktır: Bismillahirrahmanirrahim Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullah Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ali seyyidina Muhammed Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ali seyyidina Muhammed Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ali seyyidina Muhammed Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ali seyyidina Muhammed Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ali seyyidina Muhammed Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ali seyyidina Muhammed

1-20181226235152.jpg

Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ali seyyidina Muhammed Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun Seyec ‘alullahu ba’de ‘usru-y yusra Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun Anetil vucuhü lil hayyil kayyum Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun Ve innallahe biküm lera ufün rahimu Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnnallahe kane tevvaben rahime Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnnallahe kane gafuran rahime Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun Fe innallahe kane afüvven kadira Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnnallahe kane semian besira Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnnallahe kane alimen hakime Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnnallahe kane aleyküm rakibe Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun,

2-926.jpg

Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnnâ fetâhnaleke fethan mübiyna Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun Ve yen surakellahu nesran azize Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnne hızballahi humül gâlibûn Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnnallahe huvel kaviyyül aziz Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İnnallahe huvel ganiyyül hamid Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun Hasbiyallâhu lâ ilâhe illâ Hu Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun Hasbünallâhu veni’mel vekîl Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun La yeh zünühümül fezeul ekber Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun İyyake na’budü ve iyyake nestain Bismillahirrahmanirrahim Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun Velhamdü lillahi rabbil alemin (amin)

3-677.jpg

Sekine duasının sözleri görüldüğü üzere pek çok müminin ezberleyemeyeceği kadar uzundur. Bu itibarla büyük alimler duanın sözlerinin yazılı bir metin üzerinden de okunabileceğini ifade etmişlerdir. Ancak dua Kuran ayetlerine ve Allah’ın esmalarına dayandığı için duanın sözlerinin yazılı olduğu metni itina ile muhafaza etmek gerekir. Sekine duası okuyan kişilerin dikkat etmeleri gereken hususlar Sekine duası Kuran ayetlerine dayandığı için dua öncesinde abdest alınması daha isabetli olacaktır. Dua eden mümin temiz ve sakin bir ortamda dua etmeye gayret etmelidir. Duaların kabulü konusunda içten dua etmenin önemi bilinmeli ve mümin tüm içtenliğiyle dua etmelidir. Eğer duaya olan icabet artırılmak isteniyorsa dua edilecek gün bir miktar sadaka verilmelidir. Zira sadaka rahmet kapılarının açılmasını sağlar ve duanın kabulüne vesile olur.

4-425.jpg

Bu haber toplam 22066 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Şiir Dostları | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.