• BIST 10677.49
  • Altın 2431.984
  • Dolar 32.1785
  • Euro 35.0167
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 18 °C

Meteoroloji’den 10 kent için uyarı

Meteoroloji’den 10 kent için uyarı
10 kent için uyarı

Meteoroloji’den 10 kente dikkatli olun uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan ilk açıklamada Trabzon, Giresun, Rize, Artvin, Ordu, Gümüşhane ve Bayburt için uyarı yapıldı.Açıklamada, son değerlendirmelere göre bu gece saatlerinden itibaren Trabzon’da görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

1-078.jpg

Trabzon’da görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. GİRESUN Giresun’da bu gece saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. RİZE Bu gece saatlerinden itibaren Rize’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. ARTVİN-ORDU Artvin’de bu gece saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece saatlerinden itibaren Ordu’da görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. GÜMÜŞHANE Gümüşhane’de bu gece saatlerinden itibaren görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. BAYBURT Bu gece saatlerinden itibaren Bayburt’ta görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu illerde vatandaşlara, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu. BİR UYARI DA ARDAHAN,KARS VE ERZURUM İÇİN Meteoroloji’nin ikinci uyarısında ise Ardahan, Kars ve Erzurum’da gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Ardahan ve Kars’ta yarın etkili olacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın gece saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Erzurum’da ise bu gece saatlerinden sonra başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın yarın akşam saatlerine kadar aralıklarla yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

3-046.jpg

Vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olması istendi.  METEOROLOJİK GÖRÜNÜM Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale ve İzmir çevreleri dışında ülke genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Denizli, Afyonkarahisar, Eskişehir çevreleri ve Uşak’ın doğu ilçelerinde, yarın Göller yöresi, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Bilecik, Afyonkarahisar, Denizli, Konya, Karaman, Sivas, Bingöl, Muş, Ordu çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2), Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli(51-100 mm/m2) olması bekleniyor. HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz ve İç Anadolu’nun doğusunda yer yer güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. UYARILAR KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların;bu akşam saatlerinde İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Denizli, Afyonkarahisar, Eskişehir çevreleri ve Uşak’ın doğu ilçelerinde, yarın Göller yöresi, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Bilecik, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Sivas, Bingöl, Muş, Ordu çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2), Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

1-078.jpg

BÖLGELERİMİZDE HAVA MARMARA Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, Çanakkale dışında bölge genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bilecik çevrelerinde yarın öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. BILECIK 16°C, 22°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. EDIRNE 15°C, 29°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ISTANBUL 19°C, 26°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı KOCAELI 18°C, 24°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı EGE Parçalı ve çok bulutlu, İzmir dışında bölge genelinin aralıklı ve yerel üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Denizli, Afyonkarahisar çevreleri ve Uşak’ın doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2) olması bekleniyor. A.KARAHISAR 12°C, 23°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. DENIZLI 17°C, 29°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. IZMIR 19°C, 29°C Parçalı bulutlu KUTAHYA 12°C, 23°C Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı AKDENİZ Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların göller yöresinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2) olması bekleniyor. ADANA 20°C, 32°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ANTALYA 20°C, 27°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

4-027.jpg

K.MARAS 16°C, 29°C Parçalı ve çok bultlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı MERSIN 23°C, 30°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri ile yarın Sivas, Konya ve Karaman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 mm/m2) olması bekleniyor. AKSARAY 14°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ANKARA 14°C, 24°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. ESKISEHIR 14°C, 23°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. KONYA 14°C, 24°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın batı ilçeleri başta olmak üzere yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. BATI KARADENİZ Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2) olması bekleniyor. BOLU 13°C, 21°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. DÜZCE 18°C, 23°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

2-067.jpg

KASTAMONU 14°C, 22°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. ZONGULDAK 18°C, 21°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde, gece saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Ordu çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2), Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm/m2) olması bekleniyor. AMASYA 18°C, 24°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. SAMSUN 19°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı TOKAT 16°C, 23°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. TRABZON 20°C, 23°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. DOĞU ANADOLUParçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kuzey kesimleri ile Bingöl ve Muş çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 mm/m2) olması bekleniyor. ELAZIG 14°C, 24°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ERZURUM 10°C, 18°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. MALATYA 14°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı MUS 13°C, 23°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. DIYARBAKIR 15°C, 30°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı GAZIANTEP 16°C, 28°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı SANLIURFA 19°C, 33°C Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı SIIRT 18°C, 29°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı DENİZLERDE HAVA Kuzey Ege’nin güneyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.KARADENİZHava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zamanla 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı yarın öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın Doğu Karadeniz’in batısında 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta. MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile zamanla geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın öğle saatlerinde 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta. EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, güneyi yarın öğle saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın öğle saatlerinde güneyinin açıkları 5 ila 7 (40-60 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuzeyi ile yarın öğle saatlerinde batısı 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, yarın kuzeyinin açıklarında 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta. AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu ile yarın öğle saatlerinde batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatı, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve kuzeybatı, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta. VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve doğu, zaman zaman kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Bu haber toplam 13242 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Şiir Dostları | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.