• BIST 9530.47
  • Altın 2473.433
  • Dolar 32.4948
  • Euro 34.8146
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 16 °C

Eşi ile Problem Yaşayanlar için Okunacak Duaa

Eşi ile Problem Yaşayanlar için Okunacak Duaa
Eşi ile Problem Yaşayanlar için Okunacak Duaa

Her Evlilikte Dönem Dönem Problemler Olabilir. Bu Tip Problemlerde Ilk Sarılacak Şeyin Dua Olması Doğru Karar Olacaktır. Aile Içi Huzur Arayanlar Için Dua, Kocası Veya Karısı Ile Problemleri Olanlar Için Dua, Eşiyle Mutsuzluk Yaşanyanlar Için Dua’lar Toplamaya Çalıştık Yazımızda.

1-750.jpg

Bu Tip Aile Için Huzursuzluk Yaşayanlar En Çok Evimizde Huzur Kalmadı Şikayetinde Bulunuyor. Halbuki Huzuru Ve Rahatlığı Sağlayan Bireylerin Kendileridir. Eğer Ki Evde Yaşayan Eşler Allah’tan Uzaksa, Ibadet Ve Dua’lardan Uzaksa Dünya Sıkıntıları Onları Çok Daha Fazla Sarar Ve Problemler Neşet Etmeye Başlar. Bu Nedenle Aile Içi Huzur Için Öncellikle Allah’ın Sık Anıldığı Bir Ev Olmak Gerekir. Namaz Kılınan, Dua Edilen, Ibadet Edilen, Şükredilen, Kuran Okunan, Sürekli Allah’ın Adının Anıldığı Evlerde Apayrı Bir Sıcaklık Ve Huzur Hâkim Olmaktadır.Aile içi Huzur, Eşler arası problemler, Eşiyle Daha mutlu olmak için okunacak dualardan önce bazı hususları belirtmekte fayda var. Aile Içi Huzuru Sağlamak Ve Aile Geçimsizliğini Önlemek Için Okunacak Dua 1 Fatiha Süresi, 3 Ihlas Süresi Okunarak Sevabı Peygamber Efendimizin (S.A.V)’In Ruhuna Hediye Edin. Sonra Sabah Ve Akşam :

2-643.jpg

Hasbiyellahü La Ilahe Illa Hüve Aleyhi Tevekkeltü Ve Hüve Rabbül Arşil Aziym.7’Şer Defa Okuyan Kimse Mesut Bir Ile Hayatı Geçirir Inşallah.IDünyanın Sıkıntısından Kurtulur.Huzurlu Bir Hayat Elde Eder.Ayrıca Saff Süresini 70 Defa Okuyan Kimse Aile Huzursuzluğundan Kurtulur. Saff Süresi Okunuşu Bismillahirrahmanirrahim 1. Sebbeha Lillahi Ma Fiyssemavati Ve Ma Fiyl’ardı Ve Huvel’aziyzulhakiymu. 2. Ya Eyyuhelleziyne Amenu Lime Tekulune Ma La Tef’alune. 3. Kebure Makten ‘Indallahi En Tekulu Ma La Tef’alune. 4. İnnallahe Yuhıbbulleziyne Yukatilune Fiy Sebiylihi Saffen Keennehum Bunyanun Mersusun. 5. Ve Iz Kale Musa Likavmihi Ya Kavmi Lime Tu’zuneniy Ve Kad Ta’lemune Enniy Resulullahi Ileykum Felemma Zağu Ezağallahu Kulubehum Vallahu La Yehdiylkavmelfasikıyne. 6. Ve Iz Kale ‘Iysebnu Meryeme Ya Beniy Israiyle Inniy Resulullahi Ileykum Musaddikan Lima Beyne Yedeyye Minettevrati Ve Mubeşşiren Biresulin Ye’tiy Min Ba’diy-Ismuhu Ahmedu Felemma Caehum Bilbeyyinati Kalu Haza Sıhrun Mubiynun. 7. Ve Men Azlenu Mimmeniftera ‘Alellahilkezibe Ve Huve Yud’a Ilel’islami Vallahu La Yehdiylkavmezzalimiyne. 8. Yuriydune Liyutfiu Nurallahi Biefvahihim Vallahu Mutimmu Nurihi Velev Kerihelkafirune. 9. Huvelleziy Ersele Resulehu Bilhuda Ve Diynilhakkı Liyuzhirehu ‘Aleddiyni Kullihi Velev Kerihelmuşrikune. 10. Ya Eyyuhelleziyne Amenu Hel Edullukum ‘Ala Ticaretin Tunciykum Min ‘Azabin Eliymin.

3-463.jpg

11. Tu’minune Billahi Ve Resulihi Ve Tucahidune Fiy Sebiylillahi Biemvalikum Ve Enfusikum Zalikum Hayrun Lekum In Kuntum Ta’lemune. 12. Yağfir Lekum Zunubekum Ve Yudhılkum Cennatin Tecriy Min Tahtihel’enharu Ve Mesakine Tayyibeten Fiy Cennati ‘Adnin Zalikelfevzul’azıymu. 13. Ve Uhra Tuhıbbuneha Nasrun Minallahi Ve Fethun Kariybun Ve Beşşirilmu’miniyne. 14. Ya Eyyuhelleziyne Amenu Kunu Ensarallahi Kema Kale ‘Iysebnu Meryeme Lilhavariyyiyne Men Ensariy Ilellahi Kalelhavariyyune Nahnu Ensarullahi Feamenet Taifetun Min Benuy Israiyle Ve Keferet Taifetun Feeyyednelleziyne Amenu ‘Ala ‘Aduvyihim Feasbehu Zahiriyne. Saff Süresi Türkçe Meali 1 – Göklerdekilerin ve yerdekilerin hepsi Allah’ı tesbih eder. O, üstündür, hikmet sahibidir. 2 – Ey iman edenler! Yapmayacağınız şeyi niçin söylüyorsunuz? 3 – Yapmayacağınızı söylemeniz, Allah yanında şiddetli bir buğza sebeb olur. 4 – Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir duvar gibi saf bağlayarak savaşanları sever. 5 – Bir zaman Musa, kavmine: “Ey kavmim! Benim, Allah’ın size gönderdiği elçisi olduğumu bildiğiniz halde niçin beni incitiyorsunuz?” demişti. Onlar eğrilince, Allah da kalblerini eğriltti. Allah fasıkları doğru yola iletmez. 6 – Meryem oğlu İsa da: “Ey İsrailoğulları! ben size Allah’ın elçisiyim. benden önce gelen Tevrat’ı doğrulayıcı ve benden sonra gelecek Ahmed adında bir peygamberi müjdeleyici olarak (geldim).” demişti. Fakat onlara apaçık delillerle gelince “Bu, apaçık bir büyüdür.” dediler. 7 – İslâm’a davet olunduğu halde Allah üzerine yalan uydurandan daha zalim kim olabilir? Allah zalim toplumu doğru yola iletmez. 8 – Ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler hoş görmese de Allah nurunu tamamlayacaktır. 9 – O, Resulünü hidayet ve hak dinle gönderdi ki, müşrikler istemese de onu, bütün dinlerin üstüne çıkarsın. 10 – Ey İman edenler! Sizi acı bir azabdan kurtaracak ticareti size göstereyim mi? 11 – Allah’a ve Resulüne inanırsınız, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda savaşırsınız.

4-277.jpg

Eğer bilirseniz sizin için en iyisi budur. 12 – (Eğer böyle yaparsanız Allah) sizin günahlarınızı bağışlar ve sizi altlarından ırmaklar akan cennetlere, Adn cennetlerinde hoş yerlere koyar. İşte büyük kurtuluş budur. 13 – Seveceğiniz bir şey daha var: Allah’tan yardım ve yakın bir fetih.. Müminleri müjdele. 14 – Ey inananlar, Allah’ın yardımcıları olun. Nitekim Meryem oğlu İsa da havarilere: “Allah’a (giden yolda) benim yardımcılarım kimdir?” demişti. Havariler: “Allah (yolun)un yardımcıları biziz.” dediler. İsrail oğullarından bir zümre inandı, bir zümre inkar etti. Biz de inananları, düşmanlarına karşı destekledik, onlar üstün geldiler.

Bu haber toplam 4003 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Şiir Dostları | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.