• BIST 10739.57
  • Altın 2511.269
  • Dolar 32.2117
  • Euro 35.01
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 23 °C

CANAN KARATAY'A BÜYÜK ŞOK! MESLEKTEN MEN EDİLDİ,

CANAN KARATAY'A BÜYÜK ŞOK! MESLEKTEN MEN EDİLDİ,
Açıklama yapıldı

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, 5 Ocak 2015’te Karatay’ı İstanbul hekim Odası’na ş-ikayet etmiş, meydana getirilen soruşturma sonunda 6 Ekim 2015’te Karatay’ın “15 gün meslekten alıkoyma cezasıyla cezalandırılması”na karar vermişti. Karatay, bu karara

2-890.jpg

itiraz etmiş, ama sonuç alamamıştı. Bunun üzerine Karatay, kararının iptali istemiyle 8 Ağustos 2016’da Ankara 12. İdare Mahkemesi’ne iptal davası açmış sadece mahkeme 21 Nisan 2017 tarihindeki d-isiplin işleminin iptali istemli davanın reddine karar verip “Disiplin c-ezası yerindedir” denilmişti. “Gebelikte şeker yüklemesi testi bebeği z-ehirliyor” şeklindeki açıklaması sebebiyle ş-ikayet edilen Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten m-en c-ezası, Danıştay 8. Daire tarafından onandı. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği üç yıl önce bu sözlerden sonrasında harekete geçti. Karatay’ın avukatı bu kere mahalli m-ahkeme kararının iptali için Ankara Bölge İdare Mahkemesi 12. İdari Dava Dairesi’nde istinaf yoluna başvurmuş, sadece buradan da istediği sonuç çıkmamıştı. Karatay, bu kere Bölge İdare Mahkemesi’nin sonucunı 19 Mart’ta t-emyize götürmüştü. Ancak Karatay’ın bu girişimi de sonuç vermedi. 7 Haziran tarihinde verildiği ortaya çıkan mahkeme kararında, “Ankara Bölge İdare Mahkemesi 12. İdari Dava Dairesi’nin 19/03/2018 tarih kararı ile temyiz isteminin reddine ilişkin verilen kararda h-ukuka aykırılık görülmemiştir” ifadelerine yer verildi. Sıhhat Bakanlığı sıhhat Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden, 19 Haziran tarihinde İstanbul Valiliği İl sağlık Müdürlüğü’ne gönderilen yazıyla da Prof. Dr. Karatay’a d-isiplin işleminin uygulanmasının istendiği bilgisine ulaşıldı.

3-568.jpg

Kadıköy İlçe sıhhat Müdürlüğü’nden 26 Haziran tarihinde Prof. Dr. Karatay’ın çalıştığı özel sıhhat kurumuna gönderilen yazıda ise, personel çalışma belgesinin aslının iadesinin talep edilmiş olduğu ortaya çıktı. Kararın peşinden Milliyet’e konuşan ş-ikayetçi Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin avukatı Tahir Yahya İlhan şöyle dedi: “Prof.Dr. Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten m-en edilmesi yönündeki işlem nihai olarak o-nanmıştır. Danıştay 8. Daire’nin verdiği karar, 15 gmeşhurk d-isiplin c-ezasının onanmış olduğuna ilişkin kesin hükümdür. Hekimlerce gösteri mahiyetinde ve insanoğluı allak bullak eden, bilimsel dayanaktan yoksun açıklamalar yapılmasını d-oğru b-ulmuyoruz.”

Bu haber toplam 2893 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Şiir Dostları | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.