• BIST 11156.2
  • Altın 2545.653
  • Dolar 32.8875
  • Euro 35.8578
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 31 °C

Andımıza karşı çıkışlarının ardındaki gizli plan

Andımıza karşı çıkışlarının ardındaki gizli plan
Andımıza karşı çıkışlarının ardındaki gizli plan

Yazar Arslan Bulut, Erdoğan’ın Andımız konusundaki geri atmaz tutumunu ve Türkçe ezan ile bir tutma girişimini çarpıcı bir analizle irdeledi. Bulut, ‘İşin ardında çok büyük bir proje var’ dedi.İşte o yazı…“Türk’üm, doğruyum”dan Kürtler mi rahatsız? Bence ABD’nin kara ordusu durumundaki bölücü örgütlere teslim olmamış Kürtlerin Türklükle hiçbir sorunu yoktur!

2-578.jpg

Aksine, Kürtlerin kaderi Türklerle birlikte yazılmıştır. Türk’ün olduğu yerde Kürt de vardır. Türk varsa, orada Kürt de vardır. Türk yoksa Kürt de yoktur. “Türküm, doğruyum”dan ise “Türk tarihinin hakkından gelmek lâzım” diyen Karen Fogg’un şahsında Avrupa ve ABD rahatsızdır. Fakat bu rahatsızlık sadece bir söylem değil, ciddi bir projenin yansımasıdır. The Wall Street Journal gazetesinin 28 Kasım 2006 tarihli sayısında Hugh Pope, Türkiye’de Türklük oranının yüzde 10 olduğunu iddia etti ve yazısını Boğaziçi Üniversitesi’nin yaptırdığı bir araştırmaya dayandırdı. Türkiye medyasından da bu fikre destek verenler oldu. Oysa bu tür propagandalar, 20’nci yüzyılın başında Türkleri Anadolu’dan çıkarmak isteyen işgalcilerin laflarıydı. Üstelik 1993’te Tarhan Erdem yönetiminde yapılan Konda araştırmasında doğrudan Türk olduklarını söyleyenlerin oranı yüzde 86’dır. “Müslüman Türküm” diyenlerin eklenmesiyle bu oran yüzde 89.7’yi bulmaktadır. Yüzde 90’ı “Türk’üm” diyen bir ülkede, ilkokul çocuklarına millî benlik kazandırmayı hedefleyen ve artık gelenek haline gelen “Andımız”ı kaldırmak ise Türkiye’yi Türk devleti olmaktan çıkarmak isteyenleri çıldırtıyor. Bu ant durdukça, Türk kimliğiyle nasıl uğraşabilirler? Proje ise şudur: Mimarlığını Bernard Lewis’in yaptığı “İstanbul başkentli

Ortadoğu Birleşik Devletleri Federasyonu” fikri Özal tarafından belli belirsiz bir şekilde ortaya atılmışsa da ilk olarak Talabani tarafından seslendirilmiştir. Talabani, 1996 yılı Mayıs ayında, “Hayalim İstanbul’un başkent olduğu Ortadoğu Birleşik Devletleri’dir” demişti. Projenin asıl sahibi MOSSAD’dır. Nitekim İsrail’in girişimiyle Türkiye, Irak, İran’ın yarısı, Suriye, Lübnan, Ürdün, İsrail, Suudi Arabistan, Körfez ülkeleri, Yemen ve Mısır’ın tek bir federasyonda birleştirilmesi açıkça ortaya konulmuş; buna yönelik olarak Ortadoğu Güvenlik ve İşbirliği Konferansı hazırlanmıştı. Turgut Özal’ın ani ölümü bütün bu planları altüst etmişti. “Büyük İsrail” dedikleri de Ortadoğu Birleşik Devletleri’dir… Bölgede Türk, Arap gibi kimliklerin yerine bir Orta Doğu kimliğinin oluşturulabileceğini iddia eden Lewis, Baba Bush’un baş danışmanıydı! Küresel sermaye ise ABD, İngiltere ve İsrail’i savaş aygıtı olarak kullanıp, İran, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Pakistan, Afganistan, Kırgızistan ve Özbekistan’ı hatta Doğu Türkistan’ı da dahil ederek, 1. Dünya Savaşı öncesinde İngiltere’nin geliştirdiği, “İslam dünyasını ılımlı bir halife şemsiyesinde ve 4’lü konfederasyon modeli ile yönetmek” projesini hayata geçirmeye çalışıyor… Aslında bu proje, 1996 yılında Bernard Lewis’in İstanbul’da verdiği “Orta Doğu’nun çok yönlü kimliği üzerine” konferansından önce, 1991 yılında yine İstanbul’da, Sosyalist Enternasyonal toplantısında dönemin İsrail Dışişleri Bakanı Şimon Perez tarafından da kısmen açıklanmıştı… Perez, o zaman, 21’inci yüzyılın su savaşları ile başlayabileceğini söylemiş ve çözüm olarak da “Orta Doğu Güvenlik ve İşbirliği Konferansı” toplanmasını, hatta Türkiye’nin önderliğinde bir “Orta Doğu Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı” kurulmasını önermişti… Proje, ilk olarak 1958’de Lübnan Başbakanı Sami Sulh ve Kamuran Bedir Han’ın katkılarıyla MOSSAD’ın geliştirdiği, bir siyasi partimizin 2002 seçim bildirgesine “OGİK desteklenecektir” şeklinde girebilen bir tasarımdır! Türkiye’yi Türkiye olmaktan çıkarmak için de Türk kimliğini yok etmeleri gerekiyor! Bunun önemli adımlarından biri de Türk çocuklarının her sabah “Türk’üm, doğruyum” diye ant içmesini yasaklamaktır! Konuyu “Türkçe ezan” tartışması ile birleştiriyorlar ki halkın kafası karışsın! 

1-670.jpg

Bu haber toplam 2055 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Şiir Dostları | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.