• BIST 9805.32
  • Altın 2470.086
  • Dolar 32.5937
  • Euro 34.7184
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 16 °C

Adam, Uçakta Yanında Oturan Kadından Başta İ-ğrendi. 2 Saat Sonra Fikri Bakın Nasıl Değişti.

Adam, Uçakta Yanında Oturan Kadından Başta İ-ğrendi. 2 Saat Sonra Fikri Bakın Nasıl Değişti.
2 Saat Sonra Fikri Bakın Nasıl Değişti.

Medeniyet giderek üst noktalara erişirken insanoğlunun hala bazı k-usurları var. Bunlardan en önde geleni de ön yargı. İnsanların dış görünüşüne karşı çok fazla ön ya-rgımız var. Ancak gerçek şu ki kimse görüntüsünden ibaret değil. Bundan çok daha fazlası. Hikayenin vermek istediği mesaj insanları dış görünüşüne göre değil iç güzelliğine göre yargılamamız. 

Bu yüzden hikayeye bayıldım ve sizlerle paylaşmak istedim. Umarım hikaye sizi de düşündürür. Ne olursa olsun insanlara ön y-argıyla yaklaşmayın ve içlerindeki güzelliği görmeye çalışın.Hikaye bir adamın uçağın pencere kenarına oturmasıyla başlıyor. Tokyo’dan Hong Kong’a giden sıradan bir uçak. Yanına kilolu bir kadın oturduktan sonra adamın modu birden değişiyor. “Merhaba. Nasılsınız?” Kadın gülümsedi ve yanıma oturdu. Yavaşça koltuğa doğru eğildi ve d-ikkatlice oturdu. Koltuğa iyice yerleştikten sonra daha önce hiç görmediğim kadar büyük olan kolunu ortak kol kısmımıza koydu. Pencere kenarında olmam ve kadının koltuğu tamamen kaplaması sonucu köşede d-araldım. Çaresizce pencereye doğru yaslandım. Bana doğru döndü ve sesini daha da y-ükselterek konuşmaya çalıştı. Kafasını bana doğru öylesine y-öneltti ki ona doğru bakmam gerektiğini hissettim. Sıradan bir şekilde “Merhaba” diye cevap verdim.

“M-uhatap olmamak için bu d-evasa büyüklükteki kadınla uzun ve keyifsiz geçeceğini sandığım yolculuğumu düşünerek kafamı pencereye doğru çevirdim. Dirseğiyle beni hafifçe dürttü ve “Adım Laura. İngiliz’im. Sen nerelisin? Japonya mı?” diye sordu. “Malezya” dedim. “Çok özür dilerim! Ne olur bütün içtenliğimle sunduğum ö-zrümü kabul edin. Lütfen elimi sıkın. Altı saat sürecek yolculuğumuzu z-ehir etmemek için arkadaş olmalıyız” dedi. Kocaman elini suratıma doğru yöneltti. Elini sessizce ve isteksizce sıktım. Laura, arkadaş canlısı olmadığımı farketmeksizin muhabbeti sürdürmeye devam etti. Kendisi ve Hong Kong’a olan yolculuğu hakkında heyecanlı bir şekilde konuşmaya başladı. Öğretmen olarak görev yaptığı okuldaki öğrencilerine alacağı hediyelerden bahsetti. S-orduğu s-orulara tek kelimeyle cevap verdim. Soğuk davranmama aldırmadan, cevaplarımı onaylar şekilde yorumlar yaptı. Sesi sakin ve sevecendi. Servis yapıldığı sırada, büyük bir içtenlikle bana yardım etti. Samimi bir şekilde “Fil gibiyim. Seni köşeye sıkıştırmak istememiştim aslında” dedi. Sinirimi bozan suratı artık daha sevecen geliyordu. Arkadaş canlısı ve sakin ses tonunun yanı sıra müthiş bir gülümsemesi vardı. Gardım düşüyordu ve hiçbir şey yapamıyordum. Laura’nın muhabbetleri gerçekten ilgi çekiciydi. Felsefeden bilime kadar a-şırı derecede bilgiliydi. Daha önce ilgimi çekmeyen konuları bu kadın artık ilgi çekici hale getirmişti. Yaptığı yorumlar çok eğlenceli ve zekiceydi. Sohbet kültür konusuna geldiğinde, zekice ve sıra dışı düşünceleri beni çok e-tkiledi. Sohbetimiz devam ettiği sırada servis yapılırken, hosteslerin hepsini esprileriyle güldürmeyi başardı. Hostes tabaklarımızı toplarken, Laura kilosu hakkında espriler yaptı. Hostes öyle bir kahkaha attı ki uçağın en arkasındaki yolcular bile hostesin sesini duydu. Hostes, Laura’ya “Beni gülmekten ö-l-dürüyorsun!” dedi. Laura’ya, “Hiç kilo vermeyi düşündün mü?” diye sordum. “Hayır. Bu hale gelmek için çok uğraştım. Neden her şeyi b-erbat edeyim ki?” dedi. “A-şırı kilonun neden olduğu k-ardiyovasküler h-astalıklara y-akalanma r-iskinden k-orkmuyor musun?” diye sordum. “Hayır, k-esinlikle. Kilonu çok d-ert edersen bu tür h-astalıklara ya-kalanırsın.

Her yerde “Fazlalıklarınızı verin ve özgürlüğünüze kavuşun” gibi reklam sloganları görüyorsundur. S-açmalık! Günün, ayın, haftanın, yılın ne vakti olursa olsun kendini seviyorsan ve kilolarından ş-ikayetçi değilsen işte o zaman özgürsün demektir. Yapmak gereken o kadar çok şey ve edinmem gereken yepyeni arkadaşlar varken neden reklam sloganlarıyla kafamı doldurayım ki? Sağlıklı besleniyorum ve hareketli bir yaşam tarzım var. Böyleyim çünkü doğduğumda büyük bir bebekmişim! Hayatta e-ndişelenmem gereken onca şey varken kilolarım s-onuncusu.” dedi. Ş-arabından bir yudum aldı ve “Ayrıca, A-llah bana o kadar çok mutluluk nasip etmiş ki bunları ancak böyle bir vücutta barındırabilirim. Neden kilo verip mutsuz olmak isteyeyim ki?” dedi. S-avunması beni ş-ok etti ve kafamı salladım. Laura konuşmaya devam etti: “Bana dışarıdan bakanlar koca kafalı, göbekli, kocaman kolları ve bacakları olan ve hiçbir erkeğin dönüp bakmayacağı birisi olarak görüyorlar. E-zik olduğumu düşünüyorlar. T-embel olduğumu ve istediğimi yapamayacağımı düşünüyorlar. Y-anılıyorlar.” Ş-arap kadehini hostese doğru yöneltti ve “Biraz daha istiyorum bu harika ş-araptan, lütfen” dedi. Sevecen bir i-fadeyle hostese gülümsedi. “İşinizi harika yapıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun” dedi sonra da. Bana döndü ve “Aslında içimde zayıf bir kadın var. O kadar enerji doluyum ki kimse enerjimle başa çıkamaz. Kilolarım beni d-izginliyor aslında. Yoksa kimse h-ızıma yetişemezdi.” dedi. Esprili bir şekilde, “Sana asılan birileri var mı?” diye sordum.

“Tabii ki var. Evliyim ama hala evlilik teklifleri alıyorum. Teklif edenlerin çoğunun ilişkilerinde s-orun var ve sığınacak bir liman arıyorlar. Nedenini bilmiyorum ama benimle konuşmak hoşlarına gidiyor. Galiba öğretmen olmak yerine p-sikolog olmalıydım!” dedi. Laura kısa bir süre sessiz kaldı. Hemen ardından derinlere d-alarak, “Aslında erkekler ve kadınların ilişkileri çok karmaşık. Kadınlar erkeklere tapıyor ve onlara ‘H-ayatım’ diyorlar. Ta ki yalan söylendiklerini anlayana kadar. S-onra erkeklerin hayatını z-indana çeviriyorlar. Erkekler kadınları öyle seviyorlar ki onları ruh eşleri olarak görüyorlar. Ta ki kredi kartı e-kstrelerine bakana kadar. S-onra kadınları para yiyen ç-ıkarcılar olarak görüyorlar.” dedi. Laura’nın keyifli sohbeti altı saatlik yorucu uçuşu çok zevkli bir şeye dönüştürdü. İnsanların ona olan h-ayranlığını görünce gerçekten çok e-tkilendim. Uçuşun s-onuna yaklaşırken neredeyse herkes Laura’yla sohbet ediyor ve ş-akalaşıyordu. Laura uçağın ilgi odağı oldu ve harika bir hava y-arattı ortamda.” “Hong Kong’a indiğimizde vedalaşmaya başladık. Yolcuların ona h-ayran bir şekilde bakarak v-edalaştıklarını gördüm. Laura’ya sarıldılar ve onu alkışladılar. O sırada bana göz kırptı ve hava alanından ayrıldı.” Gerçekten çok ş-aşırdım. Laura h-ayatımda gördüğüm ve tanıştığım en güzel kadındı.” Laura’nın olağanüstü bir kadın olduğunu düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu haber toplam 6070 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Şiir Dostları | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.